Startnr. | Deltager | Klub/Firma/Sponsor | Land | Distance |
---|---|---|---|---|
119-6 | Jonas Bernhardt | forum | Herre åben (6 deltagere) | |
118-3 | Jonas Wurtz | Team Gardin nyt/Søvind | Herre åben (6 deltagere) | |
6-3 | Jørn Christiansen | OrdrupCC | Åben +50 klasse (6 deltagere) | |
9-3 | Jørn Nielsen | Sønderborg Cykle Klub | Åben +50 klasse (6 deltagere) | |
207-4 | Julie Leth | Team Johnson Instituttet | Dame åben (4 deltagere) | |
202-2 | Julie Valgren Andersen | Team Rytger 1 | Dame åben (4 deltagere) | |
206-1 | Kamilla Sofie Vallin | Team Rytger 2 | Dame åben (4 deltagere) | |
203-2 | Karen Gjendal | Team BMS Ladies | Dame åben (4 deltagere) | |
4-4 | Karsten Olsen | Fredericia CC | Åben +50 klasse (6 deltagere) | |
2-1 | Ken G Hansen | PI/ABC/DBC | Åben +50 klasse (6 deltagere) | |
105-1 | Kenneth Bjerregaard | Brædstrup Race | Herre åben (6 deltagere) | |
4-3 | Kent Jensen | Fredericia CC | Åben +50 klasse (6 deltagere) | |
108-4 | Kim Fuglsang-Poulsen | KBC | Herre åben (6 deltagere) | |
106-4 | Kim Gotfredsen | kerteminde 1 | Herre åben (6 deltagere) | |
204-2 | Kirstine Rysbjerg Munk | Ordrup cc Ladies | Dame åben (4 deltagere) | |
9-4 | Klaus Haaning | Sønderborg Cykle Klub | Åben +50 klasse (6 deltagere) | |
122-2 | Klaus Myrholt | DK3650CyclingB | Herre åben (6 deltagere) | |
6-4 | Klaus Skjoldan Nielsen | OrdrupCC | Åben +50 klasse (6 deltagere) | |
5-3 | Knud Thaysen | Temporaketten | Åben +50 klasse (6 deltagere) | |
7-5 | Kristian Birkemose | CK Aarhus Motion | Åben +50 klasse (6 deltagere) | |
103-5 | Kristian Slot Pedersen | Los Motores | Herre åben (6 deltagere) | |
7-2 | Kurt Myhlert Olsen | CK Aarhus Motion | Åben +50 klasse (6 deltagere) | |
4-2 | Kurt Sørensen | Fredericia CC | Åben +50 klasse (6 deltagere) | |
106-2 | Lars Andersson | kerteminde 1 | Herre åben (6 deltagere) | |
10-1 | Lars Gustafsson | Team Velo Pavé | Åben +50 klasse (6 deltagere) | |
118-4 | Lars Kjeldgård | Team Gardin nyt/Søvind | Herre åben (6 deltagere) | |
119-5 | Lars Lundgaard | forum | Herre åben (6 deltagere) | |
4-6 | Lars Post | Fredericia CC | Åben +50 klasse (6 deltagere) | |
121-4 | Lars Søndergaard | Hovedgård Cykelklub | Herre åben (6 deltagere) | |
105-4 | Lars T Sørensen | Brædstrup Race | Herre åben (6 deltagere) | |
9-5 | Lars-Bo Marcussen | Sønderborg Cykle Klub | Åben +50 klasse (6 deltagere) | |
110-1 | Lasse Jakobsen | Hvidovre CK | Herre åben (6 deltagere) | |
107-5 | Lasse Panduro Nielsen | Herning Silkeborg Tempo | Herre åben (6 deltagere) | |
5-2 | Laurits Jacobsen | Temporaketten | Åben +50 klasse (6 deltagere) | |
3-4 | Leif Andersen | KCK Herlev | Åben +50 klasse (6 deltagere) | |
104-3 | Leif Gjesing Hansen | VCMO1 | Herre åben (6 deltagere) | |
102-2 | Leif Pedersen | Fjends Motionscykelklub | Herre åben (6 deltagere) | |
204-1 | Lilian pedrero Thorning | Ordrup cc Ladies | Dame åben (4 deltagere) | |
204-4 | Line Bang peronard | Ordrup cc Ladies | Dame åben (4 deltagere) | |
208-1 | Line Eriksen | Orbea | Dame åben (4 deltagere) | |
201-2 | Line Kyndi Jensen | Kerteminde Cykelklub | Dame åben (4 deltagere) | |
208-2 | Malene Teller Blume | Orbea | Dame åben (4 deltagere) | |
203-1 | Maria Julie Hansen | Team BMS Ladies | Dame åben (4 deltagere) | |
203-4 | Marie Schousboe Vilmann | Team BMS Ladies | Dame åben (4 deltagere) | |
112-6 | Martin Gros's | TeamLund | Herre åben (6 deltagere) | |
116-1 | Martin Walsøe | DK3650Cycling | Herre åben (6 deltagere) | |
109-5 | Martin Wang Hjørngaard | CK Aarhus | Herre åben (6 deltagere) | |
8-4 | Martinus Johansen | DCU Motion | Åben +50 klasse (6 deltagere) | |
119-4 | Michael Anderson | forum | Herre åben (6 deltagere) | |
111-4 | Michael Blochstrand | kerteminde 2 | Herre åben (6 deltagere) |