Plac. | Startnr. | Nettotid | Bruttotid | Deltager | Klub/Firma/Sponsor | Land | By | Hastighed |
651 | 94 | 32:43 | 38:57 | Lars Malle | | DEN | Sønderborg | 11,00 km/t |
|
|
652 | 1631 | 32:44 | 33:37 | Bethina Nissen
AAIG Atletik
| AAIG Atletik | DEN | Kliplev | 11,00 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
AAIG Atletik |
|
653 | 323 | 32:44 | 32:58 | Heidi Kryhlmand | | DEN | Sønderborg | 11,00 km/t |
|
|
654 | 133 | 32:44 | 35:38 | Jesper Lund
PG 16
| PG 16 | DEN | Sønderborg | 10,99 km/t |
|
|
655 | 1124 | 32:45 | 34:06 | Erling Dalsgaard Skatka
Sønderborg Kommune
| Sønderborg Kommune | DEN | Sønderborg | 10,99 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Sønderborg Kommune |
|
656 | 1414 | 32:46 | 35:27 | Allan Kreutz
Ulkebøl skole
| Ulkebøl skole | DEN | Sønderborg | 10,98 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ulkebøl skole |
|
657 | 1669 | 32:47 | 33:45 | Nicolai Bonde
BC-Syd
| BC-Syd | DEN | Sønderborg | 10,98 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
BC-Syd |
|
658 | 51 | 32:47 | 33:33 | Eva Rasmussen | | DEN | Sønderborg | 10,98 km/t |
|
|
659 | 908 | 32:48 | 32:57 | Stine Skyum
Harald Nyborg
| Harald Nyborg | DEN | Sønderborg | 10,97 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Harald Nyborg |
|
660 | 1854 | 32:51 | 32:53 | Line Sommer
Statsskolen 2.b
| Statsskolen 2.b | DEN | Sønderborg | 10,96 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Statsskolen 2.b |
|
661 | 565 | 32:51 | 33:32 | Monica Rivas
Danfoss Marathon Club
| Danfoss Marathon Club | DEN | | 10,95 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Danfoss Marathon Club |
|
662 | 1849 | 32:52 | 33:58 | Alexander Andersen
Statsskolen 2.f
| Statsskolen 2.f | DEN | Sønderborg | 10,95 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Statsskolen 2.f |
|
663 | 1265 | 32:52 | 36:24 | Marianne Lindemann
TEMPO
| TEMPO | DEN | Sønderborg | 10,95 km/t |
|
|
664 | 1022 | 32:53 | 36:37 | Charlotte Høje Kristensen
Medical Health Centre
| Medical Health Centre | DEN | Egtved | 10,94 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Medical Health Centre |
|
665 | 141 | 32:53 | 34:04 | Alexander Hansen | | DEN | Augustenborg | 10,94 km/t |
|
|
666 | 1589 | 32:55 | 32:55 | Mads Dam
Ulkebøl Skole
| Ulkebøl Skole | DEN | Augustenborg | 10,93 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ulkebøl Skole |
|
667 | 1805 | 32:56 | 34:03 | Anne-Sofie Dreehsen
Statsskolen 2.u
| Statsskolen 2.u | DEN | Sønderborg | 10,93 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Statsskolen 2.u |
|
668 | 1192 | 32:56 | 37:02 | Tine Lund
Sønderborg Kommune
| Sønderborg Kommune | DEN | Sønderborg | 10,93 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Sønderborg Kommune |
|
669 | 1356 | 32:57 | 36:40 | Brian Andersen
Ulkebøl skole
| Ulkebøl skole | DEN | Sønderborg | 10,92 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ulkebøl skole |
|
670 | 1136 | 32:57 | 33:29 | Jakob Lauritzen
Sønderborg Kommune
| Sønderborg Kommune | DEN | Sønderborg | 10,92 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Sønderborg Kommune |
|
671 | 1357 | 32:57 | 36:41 | Mette Husted
Ulkebøl skole
| Ulkebøl skole | DEN | Sønderborg | 10,92 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ulkebøl skole |
|
672 | 529 | 32:58 | 38:22 | Vivian Bonde
Blodbanken
| Blodbanken | DEN | Nordborg | 10,92 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Blodbanken |
|
673 | 617 | 32:58 | 35:17 | Caroline Klaris
Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
| Dybbøl Idræts- og Ungdomsforeni. | DEN | | 10,92 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Dybbøl Idræts- og Ungdomsforeni. |
|
674 | 653 | 32:59 | 33:14 | Tanja Petersen
Dybbøl Massage & Zoneterapi
| Dybbøl Massage & Zoneterapi | DEN | Sønderborg | 10,91 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Dybbøl Massage & Zoneterapi |
|
675 | 1795 | 32:59 | 34:04 | Linea Bendtsen
Statsskolen 2.k
| Statsskolen 2.k | DEN | Sønderborg | 10,91 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Statsskolen 2.k |
|
676 | 1624 | 33:00 | 35:27 | Carsten Nielsen
æ blansinger
| æ blansinger | DEN | Blans | 10,91 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
æ blansinger |
|
677 | 1719 | 33:01 | 36:22 | Lucy Gabrielsen
BC-Syd
| BC-Syd | DEN | Sønderborg | 10,90 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
BC-Syd |
|
678 | 1380 | 33:01 | 36:43 | Sara Stræde Jeppesen
Ulkebøl skole
| Ulkebøl skole | DEN | Sønderborg | 10,90 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ulkebøl skole |
|
679 | 621 | 33:01 | 33:21 | Inge Boisen
Dybbøl Massage & Zoneterapi
| Dybbøl Massage & Zoneterapi | DEN | Sønderborg | 10,90 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Dybbøl Massage & Zoneterapi |
|
680 | 352 | 33:01 | 38:18 | Christina Prinds Bilberg
Alssundgymnasiet
| Alssundgymnasiet | DEN | | 10,90 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Alssundgymnasiet |
|
681 | 1158 | 33:02 | 34:55 | Lone Nørgaard Andresen
Sønderborg Kommune
| Sønderborg Kommune | DEN | Sønderborg | 10,90 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Sønderborg Kommune |
|
682 | 619 | 33:03 | 35:25 | Daniel Klaris
Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
| Dybbøl Idræts- og Ungdomsforeni. | DEN | | 10,89 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Dybbøl Idræts- og Ungdomsforeni. |
|
683 | 1307 | 33:03 | 36:23 | Oliver Schmidt
Toptryk
| Toptryk | DEN | Sønderborg | 10,89 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Toptryk |
|
684 | 1298 | 33:04 | 36:14 | Helle Krogh Semrau
Toptryk
| Toptryk | DEN | Sønderborg | 10,88 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Toptryk |
|
685 | 1300 | 33:04 | 36:14 | Cathrine Semrau
Toptryk
| Toptryk | DEN | Sønderborg | 10,88 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Toptryk |
|
686 | 1305 | 33:05 | 36:25 | Palle Bo Schmidt
Toptryk
| Toptryk | DEN | Sønderborg | 10,88 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Toptryk |
|
687 | 1381 | 33:06 | 36:48 | Søren Stræde Jeppesen
Ulkebøl skole
| Ulkebøl skole | DEN | Sønderborg | 10,88 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ulkebøl skole |
|
688 | 452 | 33:06 | 33:09 | Lasse Jacobsen
Bjerggaard
| Bjerggaard | DEN | Sønderborg | 10,87 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Bjerggaard |
|
689 | 1133 | 33:07 | 38:42 | Henrik Sohl
Sønderborg Kommune
| Sønderborg Kommune | DEN | Sønderborg | 10,87 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Sønderborg Kommune |
|
690 | 663 | 33:07 | 33:30 | Johnny Christensen
Dybbøl Massage & Zoneterapi
| Dybbøl Massage & Zoneterapi | DEN | Sønderborg | 10,87 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Dybbøl Massage & Zoneterapi |
|
690 | 1277 | 33:07 | 35:53 | Lasse Frausig
Motionscykelklubben Baghjulet
| Motionscykelklubben Baghjulet | DEN | Sønderborg | 10,87 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Motionscykelklubben Baghjulet |
|
692 | 104 | 33:08 | 34:13 | Norbert Theelen | | GER | Erkelenz | 10,86 km/t |
|
|
693 | 887 | 33:08 | 33:28 | Hans Jørgensen
Guderup løbeklub
| Guderup løbeklub | DEN | Augustenborg | 10,86 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Guderup løbeklub |
|
694 | 180 | 33:08 | 33:37 | Freja Thalund | | DEN | Sønderborg | 10,86 km/t |
|
|
695 | 182 | 33:09 | 33:37 | Lukas Thalund | | DEN | Sønderborg | 10,86 km/t |
|
|
696 | 99 | 33:12 | 33:45 | Tony Hansen | | DEN | åbenrå | 10,84 km/t |
|
|
697 | 301 | 33:12 | 34:14 | Stefan Jørgensen | | DEN | Gråsten | 10,84 km/t |
|
|
698 | 1042 | 33:13 | 34:54 | Povl Erik Petersen
Nordborg Løbeklub
| Nordborg Løbeklub | DEN | Nordborg | 10,83 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Nordborg Løbeklub |
|
699 | 528 | 33:14 | 38:31 | Tommy Buch
Blodbanken
| Blodbanken | DEN | Sønderborg | 10,83 km/t |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Blodbanken |
|
700 | 109 | 33:15 | 35:45 | Agnieszka Korpet | | DEN | Sønderborg | 10,83 km/t |
|
|