Plac. | Startnr. | Bruttotid | Nettotid | Deltager | Kategori | Klub/Firma/Sponsor | Land | Tempo |
251 | 2203 | 15:49 | 15:35 | Viko XX | M8-10 | | DEN | 5:16 min/km |
|
|
252 | 1103 | 15:49 | 15:36 | Kamilla Junker
6.A Lillebæltskolen
| K11-14 | 6.A Lillebæltskolen | DEN | 5:16 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
6.A Lillebæltskolen |
|
253 | 2021 | 15:50 | 15:43 | Johanna Kathrin Madsen
Østre Skole 5.b / OK Melfar
| K8-10 | Østre Skole 5.b / OK Melfar | DEN | 5:16 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Østre Skole 5.b / OK Melfar |
|
254 | 3012 | 15:52 | 15:32 | Miamaia Brunse
Skallebølle Skole 0. klasse
| K0-7 | Skallebølle Skole 0. klasse | DEN | 5:17 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Skallebølle Skole 0. klasse |
|
255 | 3048 | 15:52 | 15:32 | Mikkel Hemdorff Olsen
Skallebølle Skole 0. klasse
| M0-7 | Skallebølle Skole 0. klasse | DEN | 5:17 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Skallebølle Skole 0. klasse |
|
256 | 1016 | 15:57 | 15:50 | Ditte Hansen
Fredericia Triathlon Team
| K11-14 | Fredericia Triathlon Team | DEN | 5:19 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Fredericia Triathlon Team |
|
257 | 2151 | 15:59 | 15:41 | Alba Strunge
High speed
| K8-10 | High speed | DEN | 5:19 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
High speed |
|
258 | 3183 | 16:00 | 15:54 | Tobias Thorsø Andersen | M0-7 | | DEN | 5:20 min/km |
|
|
259 | 3059 | 16:03 | 15:38 | Jacob Kamarin Mählmann | M0-7 | | DEN | 5:21 min/km |
|
|
260 | 3137 | 16:03 | 15:58 | Karla Blicher
OK Melfar
| K0-7 | OK Melfar | DEN | 5:21 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
OK Melfar |
|
261 | 1084 | 16:04 | 15:50 | Freja Marie Smidt
FAGI
| K11-14 | FAGI | DEN | 5:21 min/km |
|
|
262 | 3126 | 16:05 | 15:46 | Sigrid Rasmussen
Lillebæltskolen 2.b
| K0-7 | Lillebæltskolen 2.b | DEN | 5:21 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Lillebæltskolen 2.b |
|
263 | 2007 | 16:11 | 16:03 | Selma Fritz-jensen
6.A, Lillebæltskolen
| K8-10 | 6.A, Lillebæltskolen | DEN | 5:23 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
6.A, Lillebæltskolen |
|
264 | 2166 | 16:11 | 16:03 | Klara Olsen | K8-10 | | DEN | 5:23 min/km |
|
|
265 | 2210 | 16:12 | 15:54 | Nete Fleischer | K8-10 | | DEN | 5:24 min/km |
|
|
266 | 2011 | 16:12 | 15:54 | Thea Damgaard Borg
Fænøsund Friskole
| K8-10 | Fænøsund Friskole | DEN | 5:24 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Fænøsund Friskole |
|
267 | 3145 | 16:14 | 16:02 | Viktor Halfdan Holm
Lillebæltskolen, 5500 Middelfart, Klasse 0A
| M0-7 | Lillebæltskolen, 5500 Middelfar. | DEN | 5:24 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Lillebæltskolen, 5500 Middelfar. |
|
268 | 3108 | 16:16 | 16:07 | Fredrik Dalsgaard Andersen
Strib skole 3.b
| M0-7 | Strib skole 3.b | DEN | 5:25 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Strib skole 3.b |
|
269 | 2199 | 16:16 | 16:10 | Asta Marie Bjerrum Jakobsen
Lillebæltsskolen
| K8-10 | Lillebæltsskolen | DEN | 5:25 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Lillebæltsskolen |
|
270 | 3146 | 16:16 | 16:11 | Daniel Andersen | M0-7 | | DEN | 5:25 min/km |
|
|
271 | 3165 | 16:17 | 16:10 | Mikkel Kristensen | M0-7 | | DEN | 5:25 min/km |
|
|
272 | 3157 | 16:17 | 15:51 | Mikkkel Rønholt Jacobsen | M0-7 | | DEN | 5:25 min/km |
|
|
273 | 3017 | 16:18 | 16:06 | Sofie Raundahl Kristiansen
Strib Skole 0.B
| K0-7 | Strib Skole 0.B | DEN | 5:26 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Strib Skole 0.B |
|
274 | 2050 | 16:21 | 16:10 | Silje Schmidt Heuer
Ullerupbækskolen 5.D
| K8-10 | Ullerupbækskolen 5.D | DEN | 5:27 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ullerupbækskolen 5.D |
|
275 | 2187 | 16:21 | 16:12 | Silje Findahl | K8-10 | | DEN | 5:27 min/km |
|
|
276 | 3164 | 16:22 | 16:16 | Mathias Neumann | M0-7 | | DEN | 5:27 min/km |
|
|
277 | 3094 | 16:22 | 16:06 | Mathias Jeppe
2.B. Lillebæltsskolen
| M0-7 | 2.B. Lillebæltsskolen | DEN | 5:27 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
2.B. Lillebæltsskolen |
|
278 | 2110 | 16:22 | 16:18 | Lau Stampe | M8-10 | | DEN | 5:27 min/km |
|
|
279 | 2143 | 16:23 | 16:13 | Stine Jensen | K8-10 | | DEN | 5:27 min/km |
|
|
280 | 2140 | 16:24 | 16:00 | Linus Bern-Rasmussen | M8-10 | | DEN | 5:28 min/km |
|
|
281 | 3120 | 16:25 | 15:58 | Sofie Drechsler Matthiesen
4. a Ejby Skole
| K0-7 | 4. a Ejby Skole | DEN | 5:28 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
4. a Ejby Skole |
|
282 | 2202 | 16:29 | 16:04 | Ludvig Jakobsen | K8-10 | | DEN | 5:29 min/km |
|
|
283 | 3046 | 16:30 | 16:22 | Malthe Riedel ærbo | M0-7 | | DEN | 5:30 min/km |
|
|
284 | 1107 | 16:30 | 16:25 | Magnus Damgård
Julemærkehjemmet Fjordmark
| M11-14 | Julemærkehjemmet Fjordmark | DEN | 5:30 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Julemærkehjemmet Fjordmark |
|
285 | 3056 | 16:32 | 16:28 | Magne Stingelund
1b, Strib Skole
| M0-7 | 1b, Strib Skole | DEN | 5:30 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
1b, Strib Skole |
|
286 | 3078 | 16:34 | 16:28 | Malthe Buch Damsgaard
Skjoldborgvejens skole, glidende overgang
| M0-7 | Skjoldborgvejens skole, glidend. | DEN | 5:31 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Skjoldborgvejens skole, glidend. |
|
287 | 3161 | 16:36 | 16:23 | Camilla Nolling Ravn | K0-7 | | DEN | 5:32 min/km |
|
|
288 | 2144 | 16:37 | 16:28 | Laura Kilsgaard | K11-14 | | DEN | 5:32 min/km |
|
|
289 | 3083 | 16:38 | 16:30 | Alma Guldmann | K0-7 | | DEN | 5:32 min/km |
|
|
290 | 2044 | 16:40 | 16:19 | Anna Steengaard | K8-10 | | DEN | 5:33 min/km |
|
|
291 | 2037 | 16:41 | 16:28 | Fie Jessen | K8-10 | | DEN | 5:33 min/km |
|
|
292 | 2106 | 16:44 | 16:22 | Maika Skov Kristensen
2.A Lillebæltskolen
| K8-10 | 2.A Lillebæltskolen | DEN | 5:34 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
2.A Lillebæltskolen |
|
293 | 2042 | 16:44 | 16:31 | Emma Kudsk Fallesen | K8-10 | | DEN | 5:34 min/km |
|
|
294 | 2047 | 16:44 | 16:29 | Therese Hermansen | K8-10 | | DEN | 5:34 min/km |
|
|
295 | 3051 | 16:48 | 16:27 | Felix Østerbye
Skallebølle Skole 0. klasse
| M0-7 | Skallebølle Skole 0. klasse | DEN | 5:36 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Skallebølle Skole 0. klasse |
|
296 | 2128 | 16:49 | 16:43 | Martin Kjær Jørgensen
Kristinebkjergskolen Afd. Høgevej 2c
| M8-10 | Kristinebkjergskolen Afd. Høgev. | DEN | 5:36 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Kristinebkjergskolen Afd. Høgev. |
|
297 | 3066 | 16:50 | 16:22 | Asger Moos
Gelsted skole, 0.A
| M0-7 | Gelsted skole, 0.A | DEN | 5:36 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Gelsted skole, 0.A |
|
298 | 2028 | 16:50 | 16:40 | Ayla Elise Ancher
Fredericia Triathlon Team
| K8-10 | Fredericia Triathlon Team | DEN | 5:36 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Fredericia Triathlon Team |
|
299 | 3003 | 16:52 | 16:34 | Mathilde Helveg Larsen
0B Østre Skole Middelfart
| K0-7 | 0B Østre Skole Middelfart | DEN | 5:37 min/km |
|
Klub/Firma/Sponsor |
0B Østre Skole Middelfart |
|
300 | 2133 | 16:54 | 16:40 | Liva Stubgaard-Schmidt | K8-10 | | DEN | 5:38 min/km |
|
|