Events
Virtuelle events
Events & tilmelding
Resultater
Træning
Træning
Hjælp & Info
Ofte stillede spørgsmål
Om Sportstiming
Kontakt
Gavekort
Handelsbetingelser
Persondata-politik
For arrangører
Log ind
Log ind
Indkøbskurv
Sprog
Dansk
Norsk
Svenska
English
Deutsch
Français
Italiano
简体中文
DYNAUDIO Midsommer-Stafetten 2015
Leaderboard
2015
Event
Deltagere
Resultater
Billeder
Event
Deltagere
Resultater
Billeder
2015
Midsommerstafetten
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Mand
AUTO FRONT: (ON)
TOP 10
TOP 10
TOP 40
TOP 100
3 X 5 KM. STAFET
3 X 5 KM. STAFET
BRDR. THYBO & CO.-KLASSEN (3 X 5 KM SOLO)
WALK 7 KM
FDF BØRNELØB
OVERALL
OVERALL
Leader
FINISH
Plc.
Deltager
Klub/Firma/Sponsor
Tid
Efter #1
Tempo
Hastighed
1
Glenn Engelbrechtsen (531-1)
Degnemoseløberen
16:57
3:23 m/km
17,70 km/t
2
Martin Kolind-sporring (552-1)
17:02
+0:05
3:24 m/km
17,61 km/t
3
Klaus Rasmussen (597-1)
Galten FS
18:54
+1:56
3:46 m/km
15,87 km/t
4
Lars Zacho (649-1)
727 run 3
18:57
+2:00
3:47 m/km
15,83 km/t
5
Ole Kristensen (622-1)
Skanderborg Løbeklub
19:23
+2:26
3:52 m/km
15,47 km/t
6
Thomas Rønne (578-1)
19:26
+2:29
3:53 m/km
15,43 km/t
7
Søren Madsen (626-1)
Aage Wegener Run 1
19:36
+2:39
3:55 m/km
15,30 km/t
8
Søren Høy -Olrik (614-1)
Skanderborg Løbeklub
19:59
+3:02
3:59 m/km
15,00 km/t
9
Lars Brandt (639-1)
SIF-løbeklub
20:38
+3:41
4:07 m/km
14,53 km/t
10
Anton Olesen (579-1)
Boenhed 20
20:52
+3:55
4:10 m/km
14,37 km/t
Kvinde
AUTO FRONT: (ON)
TOP 10
TOP 10
TOP 40
TOP 100
3 X 5 KM. STAFET
3 X 5 KM. STAFET
BRDR. THYBO & CO.-KLASSEN (3 X 5 KM SOLO)
WALK 7 KM
FDF BØRNELØB
OVERALL
OVERALL
Leader
FINISH
Plc.
Deltager
Klub/Firma/Sponsor
Tid
Efter #1
Tempo
Hastighed
1
Hanne Skovbo (651-1)
Brdr. Thybo & Co.
21:15
4:15 m/km
14,11 km/t
2
Rikke Gawinski (581-1)
22:11
+0:55
4:26 m/km
13,52 km/t
3
Lisbeth Nygaard (538-1)
23:01
+1:45
4:36 m/km
13,03 km/t
4
Susanne Rasmussen Søby (575-1)
FL Reklame
23:44
+2:28
4:44 m/km
12,64 km/t
5
Mette Bjerring (535-1)
Tolkecenter Danmark
23:46
+2:31
4:45 m/km
12,61 km/t
6
Kirsten Brosbøl (572-1)
3F Søhøjlandet
23:47
+2:31
4:45 m/km
12,61 km/t
7
Bente Toft (624-1)
Skanderborg Løbeklub
23:58
+2:42
4:47 m/km
12,51 km/t
8
Dorte Appel (529-1)
GEA
24:11
+2:55
4:50 m/km
12,40 km/t
9
Gitte Friis Sørensen (637-1)
SIF-Løbeklub/GEPARD
24:41
+3:25
4:56 m/km
12,15 km/t
10
Birgitte Sahl (553-1)
25:01
+3:45
5:00 m/km
11,99 km/t