Plac. | Startnr. | Nettotid | Bruttotid | Deltager | Kategori | Klub/Firma | Land | By | Hastighed | Tempo |
151 | 468 | 1:53:53 | 1:54:14 | Steffen Olsen
Greve Trim
| M60-69 | Greve Trim | DEN | Greve | 11,12 km/t | 5:23 min/km |
|
|
152 | 502 | 1:53:56 | 1:54:38 | Steen Johansen | M50-59 | | DEN | Haslev | 11,11 km/t | 5:24 min/km |
|
|
153 | 445 | 1:54:20 | 1:55:00 | Jørgen Krøyer
Team Krøyer
| M50-59 | Team Krøyer | DEN | Bjæverskov | 11,07 km/t | 5:25 min/km |
|
|
154 | 147 | 1:54:36 | 1:55:04 | Danny Nielsen | M40-49 | | DEN | Haslev | 11,05 km/t | 5:25 min/km |
|
|
155 | 424 | 1:54:52 | 1:55:11 | Caspar Hansen
Puls3060
| M50-59 | Puls3060 | DEN | Espergærde | 11,02 km/t | 5:26 min/km |
|
|
156 | 456 | 1:54:54 | 1:55:18 | Jesper Egtved Jørgensen | M30-39 | | DEN | Næstved | 11,02 km/t | 5:26 min/km |
|
|
157 | 696 | 1:54:55 | 1:55:20 | Peter Terp | M60-69 | | DEN | Greve | 11,02 km/t | 5:26 min/km |
|
|
158 | 744 | 1:54:56 | 1:55:29 | Torben Hansen
Fjordløberne
| M40-49 | Fjordløberne | DEN | | 11,01 km/t | 5:26 min/km |
|
|
159 | 495 | 1:55:09 | 1:55:29 | Christina Dahl
TIK Løberne
| K40-49 | TIK Løberne | DEN | | 10,99 km/t | 5:27 min/km |
|
|
160 | 26 | 1:55:10 | 1:55:35 | Martin Enselmann | M30-39 | | DEN | | 10,99 km/t | 5:27 min/km |
|
|
161 | 553 | 1:55:13 | 1:56:07 | Signe Elisabeth Nielsen | K20-29 | | DEN | Køge | 10,99 km/t | 5:27 min/km |
|
|
162 | 103 | 1:55:36 | 1:56:07 | Pia Lohse
Ingen
| K40-49 | Ingen | DEN | Stenløse | 10,95 km/t | 5:28 min/km |
|
|
163 | 630 | 1:55:44 | 1:56:09 | My Henriksen | K40-49 | | DEN | Frederiksberg | 10,94 km/t | 5:29 min/km |
|
|
164 | 798 | 1:55:53 | 1:56:27 | Mads Engholm Schmedes
Solrød Atletik & Motion
| M40-49 | Solrød Atletik & Motion | DEN | | 10,92 km/t | 5:29 min/km |
|
Klub/Firma |
Solrød Atletik & Motion |
|
165 | 494 | 1:55:54 | 1:56:14 | André Dahl
TIK Løberne
| M50-59 | TIK Løberne | DEN | | 10,92 km/t | 5:29 min/km |
|
|
166 | 450 | 1:55:55 | 1:56:46 | Tim Robertson | M40-49 | | GBR | | 10,92 km/t | 5:29 min/km |
|
|
167 | 18 | 1:55:58 | 1:56:19 | Robert Jakobsen
Farum
| M50-59 | Farum | DEN | Farum | 10,92 km/t | 5:29 min/km |
|
|
168 | 486 | 1:56:05 | 1:56:23 | Morten Arndt Olsen | M40-49 | | DEN | Strøby | 10,91 km/t | 5:30 min/km |
|
|
169 | 545 | 1:56:29 | 1:57:09 | Kasper Milling Hossy
LejAltNu
| M30-39 | LejAltNu | DEN | Hillerød | 10,87 km/t | 5:31 min/km |
|
|
170 | 546 | 1:56:34 | 1:57:14 | Christian Panduro Andersen
LejAltNu
| M20-29 | LejAltNu | DEN | | 10,86 km/t | 5:31 min/km |
|
|
171 | 332 | 1:56:37 | 1:57:12 | Elisabeth Krag-Andersen | K20-29 | | DEN | Herlufmagle | 10,86 km/t | 5:31 min/km |
|
|
172 | 729 | 1:56:47 | 1:57:03 | Heike Ebermann | K50-59 | | DEN | Vallensbæk Strand | 10,84 km/t | 5:32 min/km |
|
|
173 | 112 | 1:57:02 | 1:57:21 | Michael Jensen | M50-59 | | DEN | København S | 10,82 km/t | 5:32 min/km |
|
|
174 | 2134 | 1:57:02 | 1:57:32 | Jan Pedersen | M40-49 | | DEN | Køge | 10,82 km/t | 5:32 min/km |
|
|
175 | 826 | 1:57:22 | 1:57:53 | Mette Andersen | K40-49 | | DEN | Ringsted | 10,79 km/t | 5:33 min/km |
|
|
176 | 638 | 1:57:33 | 1:58:18 | Tine Priisholm | K20-29 | | DEN | Frederiksberg | 10,77 km/t | 5:34 min/km |
|
|
177 | 660 | 1:57:34 | 1:58:19 | Patrick Brix Bjerg | M20-29 | | DEN | Copenhagen | 10,77 km/t | 5:34 min/km |
|
|
178 | 4 | 1:57:50 | 1:58:18 | Per Berg | M40-49 | | DEN | Valby | 10,74 km/t | 5:35 min/km |
|
|
179 | 467 | 1:58:02 | 1:58:23 | Janne Ekstrøm Larsen
Karlslunde Tri
| K50-59 | Karlslunde Tri | DEN | Solrød Strand | 10,72 km/t | 5:35 min/km |
|
Klub/Firma |
Karlslunde Tri |
|
180 | 715 | 1:58:11 | 1:58:51 | Lars Simonsen
TIK Løberne
| M50-59 | TIK Løberne | DEN | Taastrup | 10,71 km/t | 5:36 min/km |
|
|
181 | 290 | 1:58:54 | 1:59:44 | Anna Møller
MøllersTran
| K30-39 | MøllersTran | DEN | Køge | 10,65 km/t | 5:38 min/km |
|
|
182 | 609 | 1:59:03 | 1:59:41 | Victoria Otzen | K11-19 | | DEN | Frederiksberg C | 10,63 km/t | 5:38 min/km |
|
|
183 | 608 | 1:59:03 | 1:59:41 | Louise Wandel | K50-59 | | DEN | Frederiksberg C | 10,63 km/t | 5:38 min/km |
|
|
184 | 604 | 1:59:13 | 1:59:42 | Mikkel Funder | M50-59 | | DEN | Frederiksberg | 10,62 km/t | 5:39 min/km |
|
|
185 | 6 | 1:59:17 | 1:59:59 | Anders Junker Pedersen | M40-49 | | DEN | Frederiksberg | 10,61 km/t | 5:39 min/km |
|
|
186 | 2224 | 1:59:17 | 1:59:44 | Barry Clemo | M50-59 | | DEN | Borup | 10,61 km/t | 5:39 min/km |
|
|
187 | 435 | 1:59:21 | 1:59:58 | Peter Sonne
Idrætshøjskolen i Sønderborg
| M40-49 | Idrætshøjskolen i Sønderborg | DEN | Hillerød | 10,61 km/t | 5:39 min/km |
|
Klub/Firma |
Idrætshøjskolen i Sønderborg |
|
188 | 12 | 1:59:22 | 2:00:00 | Peter Horner
InchByInch
| M20-29 | InchByInch | ESA | HOLTE | 10,61 km/t | 5:39 min/km |
|
|
189 | 161 | 1:59:29 | 1:59:51 | Kim Petersen
Greve Trim
| M50-59 | Greve Trim | DEN | Greve | 10,59 km/t | 5:39 min/km |
|
|
190 | 232 | 1:59:39 | 2:00:23 | Mikkel Røper Thomsen | M11-19 | | DEN | Greve | 10,58 km/t | 5:40 min/km |
|
|
191 | 466 | 1:59:39 | 2:00:19 | Anders Risdorf
Flid rådgivning
| M40-49 | Flid rådgivning | DEN | Rødovre | 10,58 km/t | 5:40 min/km |
|
Klub/Firma |
Flid rådgivning |
|
192 | 526 | 2:00:19 | 2:01:02 | Caroline Rytter
Novo Nordisk Løbeklub
| K20-29 | Novo Nordisk Løbeklub | DEN | København N | 10,52 km/t | 5:42 min/km |
|
Klub/Firma |
Novo Nordisk Løbeklub |
|
193 | 299 | 2:00:38 | 2:00:56 | Michael Sandstrøm | M50-59 | | DEN | Tureby | 10,49 km/t | 5:43 min/km |
|
|
194 | 542 | 2:00:44 | 2:01:26 | Nadja Rosendahl Jørgensen
Novo Nordisk løbeklub
| K20-29 | Novo Nordisk løbeklub | DEN | København Ø | 10,49 km/t | 5:43 min/km |
|
Klub/Firma |
Novo Nordisk løbeklub |
|
195 | 84 | 2:00:52 | 2:01:43 | Michael Nyborg | M40-49 | | DEN | | 10,47 km/t | 5:43 min/km |
|
|
196 | 583 | 2:01:01 | 2:01:18 | Karsten Lund
IK Hellas
| M60-69 | IK Hellas | DEN | | 10,46 km/t | 5:44 min/km |
|
|
197 | 145 | 2:01:18 | 2:02:10 | Kenneth Schøler Pedersen
Nationalbanken
| M40-49 | Nationalbanken | DEN | Solrød Strand | 10,44 km/t | 5:44 min/km |
|
Klub/Firma |
Nationalbanken |
|
198 | 385 | 2:01:35 | 2:01:47 | Erik Vand
Solrød Runners by Choice
| M50-59 | Solrød Runners by Choice | DEN | Solrød Strand | 10,41 km/t | 5:45 min/km |
|
Klub/Firma |
Solrød Runners by Choice |
|
199 | 797 | 2:01:40 | 2:02:28 | Leif Kristiansen
Solrød Atletik & Motion
| M60-69 | Solrød Atletik & Motion | DEN | | 10,40 km/t | 5:46 min/km |
|
Klub/Firma |
Solrød Atletik & Motion |
|
200 | 597 | 2:01:50 | 2:02:25 | Martin Bremer Jensen
Radøy LK
| M40-49 | Radøy LK | DEN | | 10,39 km/t | 5:46 min/km |
|
|