Events
Virtuelle events
Events & tilmelding
Resultater
Træning
Træning
Hjælp & Info
Ofte stillede spørgsmål
Om Sportstiming
Kontakt
Gavekort
Handelsbetingelser
Persondata-politik
For arrangører
Log ind
Log ind
Indkøbskurv
Sprog
Dansk
Norsk
Svenska
English
Deutsch
Français
Italiano
简体中文
Åsen Gravel - Powered by Velofit 2021
Resultater
Resultater
Event
Deltagere
Resultater
Favoritter
Event
Deltagere
Resultater
Favoritter
140 km
Alle køn
Mænd
Kvinder
Søg
Alle lande
Danmark
Ukendt land
Udvid søgning
Plac.
Startnr.
Bruttotid
Deltager
Klub/Firma
Land
1
2
4:36:07
Thomas V. Bundgaard
Team Velofit
Team Velofit
DEN
Klub/Firma
Team Velofit
2
75
4:38:05
Lars Johnsen
AMK
AMK
DEN
Klub/Firma
AMK
3
20
4:38:08
Mathias Knudsen
DEN
Klub/Firma
-
4
21
4:52:36
Kristian Trier Nipper
Aalborg Triathlon Klub
Aalborg Triathlon Klub
DEN
Klub/Firma
Aalborg Triathlon Klub
5
22
4:52:37
Anders Christensen
DEN
Klub/Firma
-
6
6
5:01:03
Andreas kirk
Randers Cykleklub af 1910
Randers Cykleklub af 1910
DEN
Klub/Firma
Randers Cykleklub af 1910
7
18
5:04:26
Mikkel Kappel
DEN
Klub/Firma
-
8
73
5:04:35
Mads Christensen
Racing89ers
Racing89ers
DEN
Klub/Firma
Racing89ers
9
16
5:05:21
Morten Rasmussen
MR
MR
DEN
Klub/Firma
MR
10
3
5:08:36
Søren Kuipers
DEN
Klub/Firma
-
11
74
5:13:05
Steffen Værens
Vendsyssel Triatlon
Vendsyssel Triatlon
DEN
Klub/Firma
Vendsyssel Triatlon
12
19
5:24:41
Frederik Achard Søgaard Ravn
DEN
Klub/Firma
-
13
71
5:28:15
Thomas lyager Madsen
DEN
Klub/Firma
-
14
36
5:30:23
Michael Salomonsen
ES16
ES16
DEN
Klub/Firma
ES16
15
57
5:37:50
Anna Damgaard Eriksen
Hørby Bageri
Hørby Bageri
DEN
Klub/Firma
Hørby Bageri
16
58
5:37:52
Rasmus Juhl Nielsen
Hørby Bageri
Hørby Bageri
DEN
Klub/Firma
Hørby Bageri
17
53
5:37:55
Lars Balle
Aalborg Cykle-Ring
Aalborg Cykle-Ring
DEN
Klub/Firma
Aalborg Cykle-Ring
18
55
5:39:25
Anders Haubro
DEN
Klub/Firma
-
19
1
5:43:17
Karsten Hegaard Møller
Backroad Aarhus
Backroad Aarhus
DEN
Klub/Firma
Backroad Aarhus
20
7
5:49:58
Flemming Rydberg
Backroad
Backroad
DEN
Klub/Firma
Backroad
21
48
5:57:14
Allan Kruse
TST Cykling
TST Cykling
DEN
Klub/Firma
TST Cykling
22
49
5:57:18
Kent Jensen
Jensen Cykler
Jensen Cykler
DEN
Klub/Firma
Jensen Cykler
23
44
5:57:19
Dan Halager Nielsen
DEN
Klub/Firma
-
24
35
5:57:22
Lennart Jensen
Backroad
Backroad
DEN
Klub/Firma
Backroad
25
28
5:57:29
Søren Jermiin Olesen
DEN
Klub/Firma
-
26
50
5:57:30
Keld Blom
Jensen Cykler
Jensen Cykler
DEN
Klub/Firma
Jensen Cykler
27
46
5:57:40
Alex Madsen
Cykle Klubben Aarhus
Cykle Klubben Aarhus
DEN
Klub/Firma
Cykle Klubben Aarhus
28
51
5:57:41
Torben Slyngborg
Backroad Cycling
Backroad Cycling
DEN
Klub/Firma
Backroad Cycling
29
38
5:57:49
Carsten Schou
Cykle Klubben Aarhus
Cykle Klubben Aarhus
DEN
Klub/Firma
Cykle Klubben Aarhus
30
40
5:59:23
Kenneth Holm
Vogn1
Vogn1
DEN
Klub/Firma
Vogn1
31
43
6:00:10
Michael Hansen
Cykel Klubben Djurs
Cykel Klubben Djurs
DEN
Klub/Firma
Cykel Klubben Djurs
32
45
6:00:11
Henrik Brohus
CK Djurs
CK Djurs
DEN
Klub/Firma
CK Djurs
33
41
6:00:13
Christian Munk
CK Djurs
CK Djurs
DEN
Klub/Firma
CK Djurs
34
23
6:00:14
Simon Lang
CK Djurs
CK Djurs
DEN
Klub/Firma
CK Djurs
35
61
6:12:29
Rasmus Kirketerp
Racing Viborg
Racing Viborg
DEN
Klub/Firma
Racing Viborg
36
59
6:12:31
Jesper Christensen
KOCK
KOCK
DEN
Klub/Firma
KOCK
37
60
6:12:33
Jim Jensen
Kock
Kock
DEN
Klub/Firma
Kock
38
31
6:15:21
Jonas Andersen
DEN
Klub/Firma
-
39
30
6:15:40
Thomas Salling
KMD - DIMA
KMD - DIMA
DEN
Klub/Firma
KMD - DIMA
40
34
6:16:26
Steffen Brandt Jensen
Team Wellness
Team Wellness
DEN
Klub/Firma
Team Wellness
41
29
6:16:29
Erik Christiansen
Team wellness
Team wellness
DEN
Klub/Firma
Team wellness
42
26
6:16:31
Per Olesen
per olesen
per olesen
DEN
Klub/Firma
per olesen
43
70
7:47:25
Thorkild Christensen
DEN
Klub/Firma
-
44
15
8:23:53
din pin
UKE
Klub/Firma
-
45
14
8:24:02
A Jay
UKE
Klub/Firma
-
1
Tidtagningen til dette event sker med brug af ST App Service. Der benyttes ikke chip-tidtagning til dette arrangement. Ved rettelser bedes du rette henvendelse direkte til arrangøren.
For spørgsmål angående resultater kontakt:
tbundgaard@velofit.dk