Events
Virtuella händelser
Events & registrering
Resultat
Træning
Træning
Hjälp & info
Vanliga frågor
Om Sportstiming
Kontakt
Gavekort
Villkor
Data and privacy policy
För tävlingsarrangörer
Logga in
Logga in
Varukorg
Språk
Dansk
Norsk
Svenska
English
Deutsch
Français
Italiano
简体中文
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen
732 deltagarna
Startlista
Info
Startlista
Etappresultat
Ställningar
Leaderboard
Rutt
Info
Startlista
Etappresultat
Resultat
Ställningar
Leaderboard
Leaders
Rutt
Rutt
#5 Kongeetapen
Tour de Himmelfart 2019
Entry List
#1 Linjeløb
#2 Kriterium
#3 Enkeltstart
#4 Linjeløb
#5 Kongeetapen
Alla
U19
U19P
U17
U17P
U16
U15
U15P
U14
U13
U13P
U11
U11P
Män/Kvinnor
Män
Kvinnor
Sök
Alla länder
Belgien
Danmark
Estland
Finland
Holland
Italien
Norge
Sverige
Utöka sökningen
Startnr.
Rider
UCI-ID
Chipkod
Klubb
Land
Klass
741
Lieke Van Weereld
SWABO Women Development Team (Holland)
2709525
RG-96902
SWABO Women Development Team (Holland)
NED
U19P
Chipkod
Klass
RG-96902
U19P
742
Sander Gysland
Stavanger Sykleklubb (Norge)
2709279
134
Stavanger Sykleklubb (Norge)
NOR
U16
Chipkod
Klass
134
U16
743
Thijmen De Jonge
WRV de Peddelaars (Holland)
2709280
TG-41864
WRV de Peddelaars (Holland)
NED
U16
Chipkod
Klass
TG-41864
U16
744
Sander Grandberg
Sandnes Sykkelklub (Norge)
2709281
314
Sandnes Sykkelklub (Norge)
NOR
U16
Chipkod
Klass
314
U16
744
Marit Wasmus
SWABO Women Development Team (Holland)
2709528
SK-18026
SWABO Women Development Team (Holland)
NED
U19P
Chipkod
Klass
SK-18026
U19P
745
Axel Gilljam
CK Ringen (Sverige)
10064652302
SS-98798
CK Ringen (Sverige)
SWE
U16
Chipkod
Klass
SS-98798
U16
746
Malte Östling
CK Ringen (Sverige)
10022347063
KN-44079
CK Ringen (Sverige)
SWE
U16
Chipkod
Klass
KN-44079
U16
746
Noa De Haan
SWABO Women Development Team (Holland)
2709530
CR-53867
SWABO Women Development Team (Holland)
NED
U19P
Chipkod
Klass
CR-53867
U19P
747
Jan Martin Husebø Hope
Fana IL Sykkel ( Norge )
2709284
323
Fana IL Sykkel ( Norge )
NOR
U16
Chipkod
Klass
323
U16
747
Milena Del Sarto
Team GAUSS (Italien)
2709531
253
Team GAUSS (Italien)
ITA
U19P
Chipkod
Klass
253
U19P
748
Eleonora Veroni
Team GAUSS (Italien)
2709532
254
Team GAUSS (Italien)
ITA
U19P
Chipkod
Klass
254
U19P
749
Lisanne De Munnik
ZRTC Theo Middelkamp (Holland)
2709533
RX-65917
ZRTC Theo Middelkamp (Holland)
NED
U19P
Chipkod
Klass
RX-65917
U19P
750
Maja Nilsson
CK Bure (Sverige)
2709534
SZ-10497
CK Bure (Sverige)
SWE
U19P
Chipkod
Klass
SZ-10497
U19P
751
Tomas - Casimir Niemi
Tampereen Yritys (Finland)
2709285
244
Tampereen Yritys (Finland)
FIN
U16
Chipkod
Klass
244
U16
751
Klara Kleist
CK Bure (Sverige)
2709535
LH-87854
CK Bure (Sverige)
SWE
U19P
Chipkod
Klass
LH-87854
U19P
752
Acke Dalhblom
Södertälje CK (Sverige)
2709286
PF-54206
Södertälje CK (Sverige)
SWE
U16
Chipkod
Klass
PF-54206
U16
752
Hennie Rosalie Engebretsen
Horten & omegns cykleklubb (Norge)
2709536
318
Horten & omegns cykleklubb (Norge)
NOR
U19P
Chipkod
Klass
318
U19P
753
Rikke Steen Enstad
Horten & omegns cykleklubb (Norge)
2709537
319
Horten & omegns cykleklubb (Norge)
NOR
U19P
Chipkod
Klass
319
U19P
753
Spiek Oord
WTC Woerden (Holland)
2709287
RC-66441
WTC Woerden (Holland)
NED
U16
Chipkod
Klass
RC-66441
U16
754
Johan Borgström
Höllviken CK (Sverige)
2709288
KF-22194
Höllviken CK (Sverige)
SWE
U16
Chipkod
Klass
KF-22194
U16
754
Caroline Andersson
Team Aromitalia Basso Bike Vaiano (Italien)
2709538
255
Team Aromitalia Basso Bike Vaiano (Italien)
ITA
U19P
Chipkod
Klass
255
U19P
755
Lowie Knaeps
Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
2709289
213
Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
BEL
U16
Chipkod
Klass
213
U16
755
Mia Utne
Åsane CK (Norge)
2709539
140
Åsane CK (Norge)
NOR
U19P
Chipkod
Klass
140
U19P
756
Elise Marie Olsen
Halden CK ( Norge )
2709540
326
Halden CK ( Norge )
NOR
U19P
Chipkod
Klass
326
U19P
756
Matti Speybroek
Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
2709290
214
Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
BEL
U16
Chipkod
Klass
214
U16
757
Robbe Geudens
Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
2709291
215
Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
BEL
U16
Chipkod
Klass
215
U16
757
Silje Mathisen
Halden CK ( Norge )
2709541
327
Halden CK ( Norge )
NOR
U19P
Chipkod
Klass
327
U19P
758
Noa Schepens
Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
2709292
LG-82097
Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
BEL
U16
Chipkod
Klass
LG-82097
U16
758
Kjersti Korsæth
Lillehammer CK (Norge)
2709542
284
Lillehammer CK (Norge)
NOR
U19P
Chipkod
Klass
284
U19P
759
Kenay De Moyer
Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
2709293
217
Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
BEL
U16
Chipkod
Klass
217
U16
759
Judith Stolze
Westland Wil Vooruit (Holland)
2709543
GF-27899
Westland Wil Vooruit (Holland)
NED
U19P
Chipkod
Klass
GF-27899
U19P
760
Wout Vannuten
Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
2709294
218
Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
BEL
U16
Chipkod
Klass
218
U16
760
Kim Van De Groenendall
Westland Wil Vooruit (Holland)
2709544
RZ-97979
Westland Wil Vooruit (Holland)
NED
U19P
Chipkod
Klass
RZ-97979
U19P
761
Kätlin Kukk
Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
2709545
237
Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
EST
U19P
Chipkod
Klass
237
U19P
761
Lucas Salomonsson
CK Bure (Sverige)
2709295
TC-06596
CK Bure (Sverige)
SWE
U16
Chipkod
Klass
TC-06596
U16
762
Erik Ekman
Södertälje CK (Sverige)
2709296
KC-25993
Södertälje CK (Sverige)
SWE
U16
Chipkod
Klass
KC-25993
U16
762
Lisa Van Der Meer
Westland Wil Vooruit (Holland)
2709546
KV-57788
Westland Wil Vooruit (Holland)
NED
U19P
Chipkod
Klass
KV-57788
U19P
763
Elliot Fjeldkåsa
IK 32 ( Finland )
2709297
245
IK 32 ( Finland )
FIN
U16
Chipkod
Klass
245
U16
763
Laura Molenaar
Westland Wil Vooruit (Holland)
2709547
RK-15369
Westland Wil Vooruit (Holland)
NED
U19P
Chipkod
Klass
RK-15369
U19P
764
Piene Romers
Westland Wil Vooruit (Holland)
2709548
VG-14836
Westland Wil Vooruit (Holland)
NED
U19P
Chipkod
Klass
VG-14836
U19P
764
Mads Langeland
Kristiansands Cykleklubb (Norge)
2709298
8
Kristiansands Cykleklubb (Norge)
NOR
U16
Chipkod
Klass
8
U16
765
Martin Krusemann
Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
2709299
235
Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
EST
U16
Chipkod
Klass
235
U16
765
Wilma Olausson
Team Rytger powered by Cykeltøj-Online.dk
10022276537
260
Team Rytger powered by Cykeltøj-Online.dk
DEN
U19P
Chipkod
Klass
260
U19P
766
Frank Aron Ragilo
Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
2709300
234
Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
EST
U16
Chipkod
Klass
234
U16
766
Julia Borgström
Team Rytger powered by Cykeltøj-Online.dk
10022303314
261
Team Rytger powered by Cykeltøj-Online.dk
DEN
U19P
Chipkod
Klass
261
U19P
767
Maddie Wadsworth
Team Rytger powered by Cykeltøj-Online.dk
10064832659
262
Team Rytger powered by Cykeltøj-Online.dk
DEN
U19P
Chipkod
Klass
262
U19P
767
Lauri Tamm
Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
2709301
233
Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
EST
U16
Chipkod
Klass
233
U16
768
Aksel Filseth
Region Øst NTG (Norge)
2709265
CX-13074
Region Øst NTG (Norge)
NOR
U16
Chipkod
Klass
CX-13074
U16
768
Ilse Grit
APB Junior Women Development Team
2709552
NL-84509
APB Junior Women Development Team
NED
U19P
Chipkod
Klass
NL-84509
U19P
769
Sindre Hansen
Grimstad Sykkelklubb (Norge)
2709303
330
Grimstad Sykkelklubb (Norge)
NOR
U16
Chipkod
Klass
330
U16
Antal: 732
«
1
2
...
11
12
13
14
15
»
Ladda hem deltagarlista