Plac. | Startnr. | Nettotid | Bruttotid | Deltager | Klub/Firma/Sponsor | By |
201 | 38 | 36:22 | 36:22 | Jens-Ole Thomsen
POUL HANSEN ENTREPRENØRER A/S
| POUL HANSEN ENTREPRENØRER A/S | Hejnsvig |
|
Klub/Firma/Sponsor |
POUL HANSEN ENTREPRENØRER A/S |
|
202 | 201 | 36:23 | 36:23 | Knud Østergaard | | Grindsted |
|
|
203 | 87 | 36:24 | 36:24 | Karsten Callesen
Billund Airport
| Billund Airport | Sønder Omme |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Billund Airport |
|
204 | 275 | 36:26 | 36:26 | Henning Larsen
Grindsted Cykel Motion
| Grindsted Cykel Motion | |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Grindsted Cykel Motion |
|
205 | 1323 | 36:27 | 36:27 | Jakob Kjær Nielsen | | Grindsted |
|
|
206 | 1094 | 36:28 | 36:28 | Kent Christensen
Løb med dgi
| Løb med dgi | Grindsted |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Løb med dgi |
|
206 | 900 | 36:28 | 36:28 | Kim Kristensen
Siemens
| Siemens | Brande |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Siemens |
|
208 | 1147 | 36:29 | 36:29 | Charlotte Rask
Grindsted Landbrugsskolen og TronsøSkolen
| Grindsted Landbrugsskolen og Tr. | Grindsted |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Grindsted Landbrugsskolen og Tr. |
|
208 | 211 | 36:29 | 36:29 | Emil Munk | | Borris |
|
|
210 | 1334 | 36:30 | 36:30 | Heidi Hollænder | | Grindsted |
|
|
211 | 135 | 36:31 | 36:31 | Helle Høgh Sørensen
Team Fåborggade
| Team Fåborggade | 8000 |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Team Fåborggade |
|
212 | 160 | 36:32 | 36:32 | Nanna Daugaard | | 7200 Grindsted |
|
|
213 | 621 | 36:35 | 36:35 | Sofie Stubkjær Hansen | | Grindsted |
|
|
214 | 1106 | 36:36 | 36:36 | Jens Bøgh Lund
Ansager Løbeklub
| Ansager Løbeklub | Ansager |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ansager Løbeklub |
|
215 | 586 | 36:37 | 36:37 | Henning Johansen
Billund Kommune
| Billund Kommune | |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Billund Kommune |
|
216 | 29 | 36:39 | 36:39 | Rino Lalicata | | |
|
|
217 | 223 | 36:42 | 36:42 | Henrik Fur Lisby
B326
| B326 | Esbjerg |
|
|
218 | 1197 | 36:44 | 36:44 | Dorthe Brinkmann
Den jyske Sparekasse
| Den jyske Sparekasse | Grindsted |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Den jyske Sparekasse |
|
218 | 45 | 36:44 | 36:44 | Birte Clement | | Sdr. Omme |
|
|
220 | 304 | 36:45 | 36:45 | Henrik Jensen | | Grindsted |
|
|
221 | 846 | 36:46 | 36:46 | Carsten Jensen
Danisco
| Danisco | Grindsted |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Danisco |
|
222 | 156 | 36:49 | 36:49 | Jonas Boes Larsen
Team Sdr. Omme IF
| Team Sdr. Omme IF | Sønder Omme |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Team Sdr. Omme IF |
|
222 | 959 | 36:49 | 36:49 | Robert Jørgensen
K.G. Hansen & Sønner a/s
| K.G. Hansen & Sønner a/s | Grindsted |
|
Klub/Firma/Sponsor |
K.G. Hansen & Sønner a/s |
|
224 | 1013 | 36:51 | 36:51 | Thomas Pedersen
Bokseklubben
| Bokseklubben | Grindsted |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Bokseklubben |
|
224 | 475 | 36:51 | 36:51 | Conny Bonnén
Billund Kommune
| Billund Kommune | |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Billund Kommune |
|
224 | 630 | 36:51 | 36:51 | Henriette Rasmussen
Danisco
| Danisco | Grindsted |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Danisco |
|
227 | 1345 | 36:53 | 36:53 | Lise Ryø Hedegaard | | Grindsted |
|
|
228 | 287 | 36:54 | 36:54 | Rasmus Horsted | | Grindsted |
|
|
229 | 262 | 36:55 | 36:55 | Kristian Sørensen | | Århus C |
|
|
230 | 1115 | 36:57 | 36:57 | Anette Bøgh Lund
Ansager Løbeklub
| Ansager Løbeklub | Ansager |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ansager Løbeklub |
|
231 | 402 | 36:59 | 36:59 | Lassse Frame Bertelsen
Billund Kommune
| Billund Kommune | |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Billund Kommune |
|
231 | 862 | 36:59 | 36:59 | Dennis Langvad Larsen
Danisco
| Danisco | Grindsted |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Danisco |
|
233 | 196 | 37:00 | 37:00 | Lis Aalling
BCK Løb
| BCK Løb | Brørup |
|
Klub/Firma/Sponsor |
BCK Løb |
|
233 | 399 | 37:00 | 37:00 | Malene Poulsen
Billund Kommune
| Billund Kommune | |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Billund Kommune |
|
233 | 401 | 37:00 | 37:00 | Nadja Bertelsen
Billund Kommune
| Billund Kommune | |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Billund Kommune |
|
236 | 1343 | 37:05 | 37:05 | Henrik Ryø Nielsen | | Grindsted |
|
|
236 | 520 | 37:05 | 37:05 | Erik Søndergård
Billund Kommune
| Billund Kommune | |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Billund Kommune |
|
238 | 1049 | 37:06 | 37:06 | Rebekka Søvndal
Grindsted privatskole - børnehaven Lindetræet
| Grindsted privatskole - børneha. | Grindsted |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Grindsted privatskole - børneha. |
|
239 | 1024 | 37:11 | 37:11 | Anette Pedersen
Røde Kors Asylcenter
| Røde Kors Asylcenter | Grindsted |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Røde Kors Asylcenter |
|
240 | 248 | 37:12 | 37:12 | Ali Ahmad
Grindsted Taekwondo klub
| Grindsted Taekwondo klub | Grindsted |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Grindsted Taekwondo klub |
|
240 | 398 | 37:12 | 37:12 | Carsten Rindon Hansen
Billund Kommune
| Billund Kommune | |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Billund Kommune |
|
242 | 420 | 37:16 | 37:16 | Thomas Maigaard
Billund Kommune
| Billund Kommune | |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Billund Kommune |
|
242 | 61 | 37:16 | 37:16 | Helene Daugaard Schröter | | Grindsted |
|
|
244 | 27 | 37:17 | 37:17 | Lene B. Bonde | | Jelling |
|
|
245 | 1101 | 37:20 | 37:20 | Henning Lauridsen
Ansager Løbeklub
| Ansager Løbeklub | Ansager |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Ansager Løbeklub |
|
246 | 377 | 37:22 | 37:22 | Laura Jensen
Billund Kommune
| Billund Kommune | |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Billund Kommune |
|
246 | 851 | 37:22 | 37:22 | Kasper Lorenz Hansen
Danisco
| Danisco | Grindsted |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Danisco |
|
248 | 1347 | 37:23 | 37:23 | Jeppe Schultz Nielsen | | Grindsted |
|
|
249 | 515 | 37:24 | 37:24 | Niels Bertelsen
Billund Kommune
| Billund Kommune | |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Billund Kommune |
|
250 | 1229 | 37:28 | 37:28 | Mikael Eskildsen
Den jyske Sparekasse
| Den jyske Sparekasse | Grindsted |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Den jyske Sparekasse |
|