Plac. | Startnr. | Nettotid | Bruttotid | Deltager | Klub/Firma/Sponsor | By |
51 | 828 | 21:31 | 21:42 | Jørgen Eskildsen Brink
OMI
| OMI | |
|
|
52 | 67 | 21:32 | 21:41 | Mathilde Agathon Hansen
Esbjerg Atletik og Motion
| Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Esbjerg Atletik og Motion |
|
53 | 43 | 21:33 | 21:38 | Ida Schmidt Lauridsen
Outrup skole 5.a
| Outrup skole 5.a | Outrup |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Outrup skole 5.a |
|
54 | 315 | 21:36 | 21:40 | Ove Nissen | | |
|
|
55 | 184 | 21:43 | 21:53 | Kai Thomsen
DAF
| DAF | |
|
|
56 | 259 | 21:58 | 22:06 | Freja Esbjørn
Blåvandshuk 6B
| Blåvandshuk 6B | Oksbøl |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Blåvandshuk 6B |
|
57 | 108 | 21:59 | 22:04 | Casper Hansen
Outrup Skole
| Outrup Skole | |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Outrup Skole |
|
58 | 45 | 22:04 | 22:17 | Alexander Jochumsen
Outrup Skole - 5. klasse
| Outrup Skole - 5. klasse | Outrup |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Outrup Skole - 5. klasse |
|
59 | 309 | 22:10 | 22:26 | Simon Haarsma | | |
|
|
60 | 50 | 22:10 | 22:22 | Valdemar Andersen
Blåvandshuk Skole 5C
| Blåvandshuk Skole 5C | Oksbøl |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Blåvandshuk Skole 5C |
|
61 | 180 | 22:13 | 22:13 | Jette Palle
Esbjerg Atletik og Motion
| Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Esbjerg Atletik og Motion |
|
62 | 144 | 22:21 | 22:25 | Gitte Krøyer Lund | | Esbjerg N |
|
|
63 | 136 | 22:24 | 22:35 | Vibeke Ettrup Larsen
Team Ettrup
| Team Ettrup | Esbjerg V |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Team Ettrup |
|
64 | 157 | 22:27 | 22:33 | Anna-Krista Brix
JBS Fodbold damer
| JBS Fodbold damer | Billum |
|
Klub/Firma/Sponsor |
JBS Fodbold damer |
|
65 | 250 | 22:49 | 23:04 | Mikkeline Fugleberg | | Oksbøl |
|
|
66 | 167 | 22:49 | 22:55 | Lilliken Stark
Esbjerg Atletik og Motion
| Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Esbjerg Atletik og Motion |
|
67 | 171 | 22:52 | 22:57 | Agnieszka Osuch
Esbjerg Atletik og Motion
| Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Esbjerg Atletik og Motion |
|
68 | 79 | 22:55 | 23:07 | Ida-Marie Jørgensen | | Janderup Vestj |
|
|
69 | 39 | 22:56 | 23:08 | Emma Ehmsen Underbjerg | | |
|
|
70 | 65 | 22:56 | 23:06 | Liv Kousgaard | | Billum |
|
|
71 | 221 | 22:57 | 23:12 | Marie Gravesen | | Janderup Vestj |
|
|
72 | 185 | 23:07 | 23:10 | Dorthe Poulsen Lynge | | Esbjerg |
|
|
73 | 126 | 23:20 | 23:24 | Per Arentsen | | Esbjerg |
|
|
74 | 176 | 23:23 | 23:30 | Lena Alsted-Jensen
Esbjerg Atletik og Motion
| Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Esbjerg Atletik og Motion |
|
75 | 275 | 23:24 | 23:31 | Gerd Reestorff
Feriekompagniet
| Feriekompagniet | Esbjerg V |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Feriekompagniet |
|
76 | 81 | 23:30 | 23:42 | Maria Ladegaard Andersen | | Varde |
|
|
77 | 163 | 23:31 | 23:36 | Berit Schlander
Esbjerg Atletik og Motion
| Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Esbjerg Atletik og Motion |
|
78 | 165 | 23:35 | 23:40 | Inge Kørvel
Esbjerg Atletik og Motion
| Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Esbjerg Atletik og Motion |
|
79 | 251 | 23:50 | 24:10 | Agnethe Jensen
4.A Blåvandshuk skole
| 4.A Blåvandshuk skole | Oksbøl |
|
Klub/Firma/Sponsor |
4.A Blåvandshuk skole |
|
80 | 291 | 23:52 | 24:16 | René Jensen
4.A Blåvandshuk skole
| 4.A Blåvandshuk skole | Oksbøl |
|
Klub/Firma/Sponsor |
4.A Blåvandshuk skole |
|
81 | 195 | 23:53 | 24:21 | Rune Mazanti | | Oksbøl |
|
|
82 | 290 | 23:54 | 24:15 | Ann-Katrin Hansen
4.A Blåvandshuk skole
| 4.A Blåvandshuk skole | Oksbøl |
|
Klub/Firma/Sponsor |
4.A Blåvandshuk skole |
|
83 | 264 | 23:54 | 24:11 | Johanne Sinkjær-Knudsen
Blåvandshuk Skole 7a
| Blåvandshuk Skole 7a | Billum |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Blåvandshuk Skole 7a |
|
84 | 78 | 23:54 | 24:11 | Kasper Gotthardsen
Blåvandshuk 5c
| Blåvandshuk 5c | Janderup Vestj |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Blåvandshuk 5c |
|
85 | 166 | 23:54 | 23:59 | Dora Mahnke
Esbjerg Atletik og Motion
| Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Esbjerg Atletik og Motion |
|
86 | 197 | 23:55 | 24:23 | Sofie Pape Sørensen | | Næsbjerg |
|
|
87 | 260 | 24:04 | 24:24 | Thyra Esbjørn
Blåvandshuk 4A
| Blåvandshuk 4A | Oksbøl |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Blåvandshuk 4A |
|
88 | 261 | 24:04 | 24:25 | Katrine Olsen
Varde Cykelklub
| Varde Cykelklub | Oksbøl |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Varde Cykelklub |
|
89 | 52 | 24:05 | 24:19 | Malthe Kyndesen | | Outrup |
|
|
90 | 286 | 24:05 | 24:25 | Malene Esbjørn
Blåvandshuk 4A
| Blåvandshuk 4A | Oksbøl |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Blåvandshuk 4A |
|
91 | 100 | 24:09 | 24:12 | Else Rohde Christensen
5kl. Outrup Skole
| 5kl. Outrup Skole | Outrup |
|
Klub/Firma/Sponsor |
5kl. Outrup Skole |
|
92 | 217 | 24:14 | 24:23 | Tine Lykke Tambjerg | | Oksbøl |
|
|
93 | 193 | 24:36 | 24:59 | Jesper Mazanti | | Oksbøl |
|
|
94 | 192 | 24:39 | 24:59 | Jane Mazanti | | Oksbøl |
|
|
95 | 116 | 24:43 | 24:57 | Nan Jensen
Outrup Skole
| Outrup Skole | |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Outrup Skole |
|
96 | 173 | 24:43 | 24:51 | Kirsten H. Pedersen
Esbjerg Atletik og Motion
| Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg |
|
Klub/Firma/Sponsor |
Esbjerg Atletik og Motion |
|
97 | 4 | 24:46 | 24:53 | Magnus Ejby Rasmussen | | Outrup |
|
|
98 | 208 | 24:49 | 25:14 | NielsErik Nim
6. B Blåvandshuk skole
| 6. B Blåvandshuk skole | Ølgod |
|
Klub/Firma/Sponsor |
6. B Blåvandshuk skole |
|
99 | 146 | 25:00 | 25:04 | Annette hvolby Andersen | | Outrup |
|
|
100 | 508 | 25:07 | 25:28 | Jens Tarbensen
blaavandshukskole 5b
| blaavandshukskole 5b | |
|
Klub/Firma/Sponsor |
blaavandshukskole 5b |
|