Events
Virtuelle events
Events & tilmelding
Resultater
Træning
Træning
Hjælp & Info
Ofte stillede spørgsmål
Om Sportstiming
Kontakt
Gavekort
Handelsbetingelser
Persondata-politik
For arrangører
Log ind
Log ind
Indkøbskurv
Sprog
Dansk
Norsk
Svenska
English
Deutsch
Français
Italiano
简体中文
Brabrand Sø Halvmarathon Valentinsdag løbet 2024
Resultater
Resultater
Event
Deltagere
Resultater
Favoritter
Event
Deltagere
Resultater
Favoritter
21.1 KM
Alle køn
Mænd
Kvinder
Søg
Alle lande
Danmark
Grønland
Litauen
Thailand
Ukraine
Udvid søgning
Plac.
Startnr.
Bruttotid
Deltager
Klub/Firma
Land
1
19
1:18:08
Mike Andersen
Vexa HLM Running
Vexa HLM Running
DEN
Klub/Firma
Vexa HLM Running
2
96
1:19:55
Kristian Pape Jørgensen
SIK80
SIK80
DEN
Klub/Firma
SIK80
3
13
1:28:06
Jesper Kjær Ries
DHK
DHK
DEN
Klub/Firma
DHK
4
47
1:31:31
Henrik Sebastin
DEN
Klub/Firma
-
5
17
1:34:00
Anders Grau
klub100halvmarathon
klub100halvmarathon
DEN
Klub/Firma
klub100halvmarathon
6
88
1:34:32
Jeppe Sølager Pedersen
Team Sølager
Team Sølager
DEN
Klub/Firma
Team Sølager
7
86
1:35:15
Atitaya Sangklang Nielsen
BMI Løb & Motion
BMI Løb & Motion
DEN
Klub/Firma
BMI Løb & Motion
8
70
1:36:13
Bo Vangsø Iversen
BMI løb & Motion
BMI løb & Motion
DEN
Klub/Firma
BMI løb & Motion
9
52
1:40:08
Michael Nyame
DFS, Gjellerup
DFS, Gjellerup
DEN
Klub/Firma
DFS, Gjellerup
10
45
1:40:54
Simon Jørgensen
Pilborgitness
Pilborgitness
DEN
Klub/Firma
Pilborgitness
11
82
1:44:05
Anders Kjems
Mikrostaten
Mikrostaten
DEN
Klub/Firma
Mikrostaten
12
77
1:44:15
Kenneth Pilgaard Søjberg
DEN
Klub/Firma
-
13
53
1:44:20
Sascha Borup Andersen
DEN
Klub/Firma
-
14
54
1:44:21
Stine Nielsen
DEN
Klub/Firma
-
15
65
1:44:50
Sidse Thomsen
DEN
Klub/Firma
-
16
94
1:45:54
Allan Christensen
DHK /Klub 100 Halvmarathon****
DHK /Klub 100 Halvmarathon****
DEN
Klub/Firma
DHK /Klub 100 Halvmarathon****
17
95
1:45:58
Henriette Fogh Høyer
DHK
DHK
DEN
Klub/Firma
DHK
18
69
1:46:08
Kasper Engel Hedegaard
DHK
DHK
DEN
Klub/Firma
DHK
19
26
1:46:14
Lasse Gyttorp
DEN
Klub/Firma
-
20
14
1:48:16
Martin Nørgaard
Hørning Sonics
Hørning Sonics
DEN
Klub/Firma
Hørning Sonics
21
71
1:48:33
Torben Jensen
Vejle if
Vejle if
DEN
Klub/Firma
Vejle if
22
49
1:49:13
Thomas Schelde
Hørning Sonics
Hørning Sonics
DEN
Klub/Firma
Hørning Sonics
23
92
1:50:05
Tobias Linde
Sport Direct Aarhus
Sport Direct Aarhus
DEN
Klub/Firma
Sport Direct Aarhus
24
89
1:50:33
Nicolaj Johansen
DEN
Klub/Firma
-
25
55
1:50:37
Mads Reese
DEN
Klub/Firma
-
26
90
1:51:08
Torben Endahl
Vejle If
Vejle If
DEN
Klub/Firma
Vejle If
27
22
1:51:10
Kasper Fry-hansen
AROS BOARD
AROS BOARD
DEN
Klub/Firma
AROS BOARD
28
73
1:51:20
Rasmus Tarbensen
DEN
Klub/Firma
-
29
80
1:51:32
Liudmyla Petruk
UKR
Klub/Firma
-
30
15
1:51:38
Henriette Juul Nielsen
DEN
Klub/Firma
-
31
3
1:51:56
Søren Gildsig
DEN
Klub/Firma
-
32
5
1:51:58
Karsten Skouboe Kristensen
Dansk Halvmarathonklub
Dansk Halvmarathonklub
DEN
Klub/Firma
Dansk Halvmarathonklub
33
67
1:52:40
Maja Stefansdottir
RAT
RAT
DEN
Klub/Firma
RAT
34
59
1:52:44
Torben Møller Jørgensen
DEN
Klub/Firma
-
35
25
1:53:27
Frederik Kristensen
Hørning Puls
Hørning Puls
DEN
Klub/Firma
Hørning Puls
36
43
1:54:31
Ulrik Hammelsvang Andersen
AROS BOARD
AROS BOARD
DEN
Klub/Firma
AROS BOARD
37
50
1:57:01
Henrik Sødequist
Kolding Motion
Kolding Motion
DEN
Klub/Firma
Kolding Motion
38
39
1:57:04
Mona Jakobsen
Crazy runners Horsens
Crazy runners Horsens
DEN
Klub/Firma
Crazy runners Horsens
39
78
1:57:13
Jane Skov
DEN
Klub/Firma
-
40
91
1:57:39
Tina Merete Nielsen
Vejle IF
Vejle IF
DEN
Klub/Firma
Vejle IF
41
34
1:57:51
Peter Vestergaard
Erdinger Active Team
Erdinger Active Team
DEN
Klub/Firma
Erdinger Active Team
42
35
1:58:45
Simon Raunsgaard Bøcker
DEN
Klub/Firma
-
43
62
1:58:52
Niels Frederiksen
Klub 100 Marathon Danmark
Klub 100 Marathon Danmark
DEN
Klub/Firma
Klub 100 Marathon Danmark
44
83
2:01:16
Sarah Køpke Kristensen
DEN
Klub/Firma
-
45
46
2:01:28
Mogens Pilgaard Sørensen
MPS-SOLUTIONS.dk - Energimægler
MPS-SOLUTIONS.dk - Energimægler
DEN
Klub/Firma
MPS-SOLUTIONS.dk - Energimægler
46
68
2:01:44
Lone Ringgaard
Klub 100 halvmarathon
Klub 100 halvmarathon
DEN
Klub/Firma
Klub 100 halvmarathon
47
64
2:03:07
Mia Vinding
DEN
Klub/Firma
-
48
38
2:05:02
Rene Aagaard
DEN
Klub/Firma
-
49
72
2:05:22
Matias Godsk
Sport Direct Aarhus
Sport Direct Aarhus
DEN
Klub/Firma
Sport Direct Aarhus
50
9
2:05:47
Kenneth Damkjær
Mårslet løbefællesskab
Mårslet løbefællesskab
DEN
Klub/Firma
Mårslet løbefællesskab
1
2
»
Tidtagningen til dette event sker med brug af ST App Service. Der benyttes ikke chip-tidtagning til dette arrangement. Ved rettelser bedes du rette henvendelse direkte til arrangøren.
For spørgsmål angående resultater kontakt:
allanpingo@hotmail.com