Startnr. | Deltager | Kategori | Klub/Firma/Sponsor | Land | By | Startgruppe | Distance |
257 | Carl Camper | (M) 40-49 | | SWE | Malmö | 1 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | 1 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
258 | Morten Vincenzo Lyng
TEAM BIKETRAVEL
| (M) 50-59 | TEAM BIKETRAVEL | DEN | Allerød | 1 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
TEAM BIKETRAVEL | 1 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
259 | Andreas Westh
BCC
| (M) 20-29 | BCC | DEN | Rønne | 1 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
BCC | 1 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
260 | Benny Kazanowska Jørgensen
Bornholms cycle club
| (M) 60-69 | Bornholms cycle club | DEN | Rønne | 1 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Bornholms cycle club | 1 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
261 | Lasse Pedersen
Bcc
| (M) 40-49 | Bcc | DEN | Rønne | 1 - kl 08:30 | 93,3 km (3 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Bcc | 1 - kl 08:30 | 93,3 km (3 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
262 | Mikkel Mouritzen
SMES United Cycling Kingdom
| (M) 30-39 | SMES United Cycling Kingdom | DEN | Frederiksberg | 1 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
SMES United Cycling Kingdom | 1 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
263 | Morten Thorsboe
SMES United Cycling Kingdom
| (M) 30-39 | SMES United Cycling Kingdom | DEN | Glostrup | 1 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
SMES United Cycling Kingdom | 1 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
264 | Mickey Ankerstrøm
BCC
| (M) 50-59 | BCC | DEN | Rønne | 1 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
BCC | 1 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
265 | Simon Guldhammer
Klampenborg CC
| (M) 30-39 | Klampenborg CC | DEN | København Ø | 1 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Klampenborg CC | 1 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
266 | Jakob Holst
Bornholms Cycle Club
| (M) 50-59 | Bornholms Cycle Club | DEN | Rønne | 1 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Bornholms Cycle Club | 1 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
267 | Niels Ottzen
CK Kronborg
| (M) 50-59 | CK Kronborg | DEN | Ålsgårde | 1 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
CK Kronborg | 1 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
268 | Mikael Lund | (M) 50-59 | | DEN | Værløse | 1 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | 1 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
269 | Lars Grøndahl Schou
Xtreme Masters
| (M) 50-59 | Xtreme Masters | DEN | Odense | 1 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Xtreme Masters | 1 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
270 | Per Mortensen
BEOF
| (M) 50-59 | BEOF | DEN | Hasle | 1 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
BEOF | 1 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
271 | Kathrine Olivia Madsen
Amager Cykle Ring
| (K) 20-29 | Amager Cykle Ring | DEN | Rønne | 1 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Amager Cykle Ring | 1 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
272 | Asger Røjbek Sørensen
BHS - PL Beton Bornholm
| (M) 20-29 | BHS - PL Beton Bornholm | DEN | Svaneke | 1 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
BHS - PL Beton Bornholm | 1 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
273 | Jens Jørgen Munch
BCC
| (M) 60-69 | BCC | DEN | Rønne | 1 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
BCC | 1 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
274 | Nils Eigil Bradtberg | (M) 40-49 | | DEN | København Ø | 1 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | 1 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
275 | Jens Jensen
Team Wahlers
| (M) 60-69 | Team Wahlers | DEN | Frederiksberg C | 1 - kl 08:30 | 63,1 km (2 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Team Wahlers | 1 - kl 08:30 | 63,1 km (2 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
276 | Ulrik Emil Rasmussen | (M) 50-59 | | DEN | Glostrup | 1 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | 1 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) |
|
277 | Thomas Lund
Klampenborg CC
| (M) 50-59 | Klampenborg CC | DEN | Klampenborg | 1 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Klampenborg CC | 1 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) |
|
278 | Charlotte Kjær
Klampenborg CC
| (K) 50-59 | Klampenborg CC | DEN | Hellerup | 2 - kl 08:30 | 63,1 km (2 runder) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Klampenborg CC | 2 - kl 08:30 | 63,1 km (2 runder) |
|
279 | Tommy Mortensen
RCB
| (M) 60-69 | RCB | DEN | Gudhjem | 1 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
RCB | 1 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) |
|
280 | Benjamin Sommer
Bornholms Cycle Club
| (M) U20 | Bornholms Cycle Club | DEN | Rønne | 1 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Bornholms Cycle Club | 1 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) |
|
281 | Jeppe Larsen | (M) 30-39 | | DEN | Vanløse | 1 - kl 08:30 | 63,1 km (2 runder) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | 1 - kl 08:30 | 63,1 km (2 runder) |
|
282 | Michael Busk
Domestiques Duvel
| (M) 40-49 | Domestiques Duvel | DEN | Dragør | 1 - kl 08:30 | 93,3 km (3 runder) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Domestiques Duvel | 1 - kl 08:30 | 93,3 km (3 runder) |
|
283 | Jesper Almeborg | (M) 50-59 | | DEN | Rønne | 1 - kl 08:30 | 93,3 km (3 runder) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | 1 - kl 08:30 | 93,3 km (3 runder) |
|
290 | Bjarke Jensen
Racermaverne
| (M) 20-29 | Racermaverne | DEN | Ringsted | 2 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Racermaverne | 2 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
291 | Simon Larsen
Team Bornholm
| (M) 40-49 | Team Bornholm | DEN | Næstved | 2 - kl 08:30 | 63,1 km (2 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Team Bornholm | 2 - kl 08:30 | 63,1 km (2 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
292 | Jens Tindborg
Born2burn
| (M) 50-59 | Born2burn | DEN | Rønne | 2 - kl 08:30 | 93,3 km (3 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Born2burn | 2 - kl 08:30 | 93,3 km (3 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
293 | Christian Berthing
CK Kronborg
| (M) 50-59 | CK Kronborg | DEN | Helsingør | 2 - kl 08:30 | 63,1 km (2 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
CK Kronborg | 2 - kl 08:30 | 63,1 km (2 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
294 | Lasse Poulsen | (M) 30-39 | | GER | München | 2 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | 2 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
295 | Jan Anker Lystgaard Poulsen | (M) 30-39 | | DEN | Glostrup | 1 - kl 08:30 | 93,3 km (3 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | 1 - kl 08:30 | 93,3 km (3 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
296 | Sture Lenbroch
Ordrup
| (M) 50-59 | Ordrup | DEN | Hellerup | 1 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Ordrup | 1 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
297 | Preben Andersen | (M) 60-69 | | DEN | Østermarie | 2 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | 2 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
298 | Jan Søegaard Nielsen
BPI
| (M) 60-69 | BPI | DEN | Rønne | 2 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
BPI | 2 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
299 | Lars Due Jensen
BCC
| (M) 60-69 | BCC | DEN | Rønne | 2 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
BCC | 2 - kl 08:30 | 157,7 km (5 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
300 | Erik Nielsen
BCC
| (M) 60-69 | BCC | DEN | Rønne | 2 - kl 08:30 | 93,3 km (3 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
BCC | 2 - kl 08:30 | 93,3 km (3 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
301 | Esben Hægg Hansen
Brødrene Dahl
| (M) 50-59 | Brødrene Dahl | DEN | Rønne | 2 - kl 08:30 | 93,3 km (3 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Brødrene Dahl | 2 - kl 08:30 | 93,3 km (3 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
302 | Aage Bohn Brønsholm
Brødrene Dahl
| (M) 40-49 | Brødrene Dahl | DEN | Brøndby | 2 - kl 08:30 | 93,3 km (3 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Brødrene Dahl | 2 - kl 08:30 | 93,3 km (3 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
303 | Hans Hansen
BCC
| (M) 60-69 | BCC | DEN | Rønne | 2 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
BCC | 2 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
304 | Jesper Falck Hansen
Born2Burn
| (M) 50-59 | Born2Burn | DEN | Allerød | 2 - kl 08:30 | 93,3 km (3 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Born2Burn | 2 - kl 08:30 | 93,3 km (3 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
305 | Ole Dissing
BEOF
| (M) 50-59 | BEOF | DEN | Rønne | 2 - kl 08:30 | 63,1 km (2 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
BEOF | 2 - kl 08:30 | 63,1 km (2 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
306 | Steffen Unger
BCC
| (M) 50-59 | BCC | DEN | Rønne | 2 - kl 08:30 | 93,3 km (3 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
BCC | 2 - kl 08:30 | 93,3 km (3 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
307 | Peer Jørgensen
BCC
| (M) 60-69 | BCC | DEN | Rønne | 2 - kl 08:30 | 93,3 km (3 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
BCC | 2 - kl 08:30 | 93,3 km (3 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
308 | André Pedersen | (M) 50-59 | | DEN | Hasle | 2 - kl 08:30 | 93,3 km (3 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | 2 - kl 08:30 | 93,3 km (3 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
309 | Jakob Jørgensen
Bornholms Efterskole
| (M) 30-39 | Bornholms Efterskole | DEN | | 2 - kl 08:30 | 63,1 km (2 runder) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Bornholms Efterskole | 2 - kl 08:30 | 63,1 km (2 runder) |
|
310 | Per Gade | (M) 50-59 | | DEN | Frederiksberg | 3 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
- | 3 - kl 08:30 | 123,5 km (4 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
311 | Pieter Theron
Pieter Theron
| (M) 50-59 | Pieter Theron | RSA | Gudhjem | 3 - kl 08:30 | 63,1 km (2 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Pieter Theron | 3 - kl 08:30 | 63,1 km (2 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
312 | Karsten Jensen
Racermaverne
| (M) 50-59 | Racermaverne | DEN | Ringsted | 3 - kl 08:30 | 93,3 km (3 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|
Klub/Firma/Sponsor | Startgruppe | Distance |
Racermaverne | 3 - kl 08:30 | 93,3 km (3 runder) (Bornholms Bjergløb) |
|