Events
Virtuelle events
Events & tilmelding
Resultater
Træning
Træning
Hjælp & Info
Ofte stillede spørgsmål
Om Sportstiming
Kontakt
Gavekort
Handelsbetingelser
Persondata-politik
For arrangører
Log ind
Log ind
Indkøbskurv
Sprog
Dansk
Norsk
Svenska
English
Deutsch
Français
Italiano
简体中文
Resultater
Event
Deltagere
Resultater
Favoritter
Point
Event
Deltagere
Resultater
Favoritter
Point
6 KM - U18
6 KM - U20
8 KM - Senior
8 KM - Master 40-49
6 KM - Master 50-59
6 KM - Master 60+
Åbent løb 2 KM
Åbent løb 4 KM
Alle køn
Mænd
Kvinder
Søg
Alle lande
Brasilien
Danmark
Holland
Hong Kong
Island
Italien
Norge
Tyskland
Udvid søgning
Plac.
Startnr.
Bruttotid
Deltager
Klub
Land
1
28
24:40
Mikkel Dahl-Jessen
AGF Atletik
AGF Atletik
DEN
Klub
AGF Atletik
2
131
24:57
Ole Hesselbjerg
Sparta Atletik & Løb
Sparta Atletik & Løb
DEN
Klub
Sparta Atletik & Løb
3
103
25:25
Jacob Ejby Stengaard
Odense Atletik/ OGF
Odense Atletik/ OGF
DEN
Klub
Odense Atletik/ OGF
4
33
25:30
Michael Jensen
AGF Atletik
AGF Atletik
DEN
Klub
AGF Atletik
5
149
25:51
Johann Ioannou-Nikolaides
Sparta Atletik & Løb
Sparta Atletik & Løb
GER
Klub
Sparta Atletik & Løb
6
133
25:58
Esben Krogh Rasmussen
Sparta Atletik & Løb
Sparta Atletik & Løb
DEN
Klub
Sparta Atletik & Løb
7
20
26:16
Jakob Vase
Aarhus 1900 Atletik og Løb
Aarhus 1900 Atletik og Løb
DEN
Klub
Aarhus 1900 Atletik og Løb
8
122
26:25
Martin Egebjerg Olesen
Sparta Atletik & Løb
Sparta Atletik & Løb
DEN
Klub
Sparta Atletik & Løb
9
26
26:34
Christian Østergaard Nielsen
AGF Atletik
AGF Atletik
DEN
Klub
AGF Atletik
10
116
26:36
Alex Mogensen
SÅN-Løberne
SÅN-Løberne
DEN
Klub
SÅN-Løberne
11
72
26:38
Mark Andersen
Herning Løbeklub
Herning Løbeklub
DEN
Klub
Herning Løbeklub
12
128
26:41
Casper Pretzmann
Sparta Atletik & Løb
Sparta Atletik & Løb
DEN
Klub
Sparta Atletik & Løb
13
152
26:48
Bjarke Rasmussen
Team DistanceRunning.dk
Team DistanceRunning.dk
DEN
Klub
Team DistanceRunning.dk
14
123
27:06
Emil Lux
Sparta Atletik & Løb
Sparta Atletik & Løb
DEN
Klub
Sparta Atletik & Løb
15
148
27:09
Joachim Rønsholt
Sparta Atletik & Løb
Sparta Atletik & Løb
DEN
Klub
Sparta Atletik & Løb
16
101
27:10
Robin Lenz Ostenfeldt
Odense Atletik/ OGF
Odense Atletik/ OGF
DEN
Klub
Odense Atletik/ OGF
17
11
27:14
Gerald Reed Dolan
Sparta Atletik & Løb
Sparta Atletik & Løb
DEN
Klub
Sparta Atletik & Løb
18
22
27:15
Carl Riisgaard
adidas Runners Copenhagen
adidas Runners Copenhagen
DEN
Klub
adidas Runners Copenhagen
19
137
27:16
Oscar Kurubacak
Sparta Atletik & Løb
Sparta Atletik & Løb
DEN
Klub
Sparta Atletik & Løb
20
100
27:20
Patrick Falgren
Odense Atletik/ OGF
Odense Atletik/ OGF
DEN
Klub
Odense Atletik/ OGF
21
171
27:21
Nikolaj Dam
Sparta Atletik & Løb
Sparta Atletik & Løb
DEN
Klub
Sparta Atletik & Løb
22
167
27:26
Andreas Eidorff Madsen
Viborg AM
Viborg AM
DEN
Klub
Viborg AM
23
147
27:27
Khavaquiah Rasmusen
Sparta Atletik & Løb
Sparta Atletik & Løb
DEN
Klub
Sparta Atletik & Løb
24
129
27:28
Christian Rønsholt
Sparta Atletik & Løb
Sparta Atletik & Løb
DEN
Klub
Sparta Atletik & Løb
25
75
27:30
Larry Lombard
Herning Løbeklub
Herning Løbeklub
DEN
Klub
Herning Løbeklub
26
55
27:35
Anders Aagaard Hansen
Blovstrød Løverne
Blovstrød Løverne
DEN
Klub
Blovstrød Løverne
27
30
27:38
Jeppe Schmidt
AGF Atletik
AGF Atletik
DEN
Klub
AGF Atletik
28
35
28:04
Jesper Frederik Andersen
AGF Atletik
AGF Atletik
DEN
Klub
AGF Atletik
29
109
28:11
Jonas Lyngvald Schmidt
Odense Atletik/ OGF
Odense Atletik/ OGF
DEN
Klub
Odense Atletik/ OGF
30
67
28:15
Mohamed Hersi
FIF Atletik og Motion
FIF Atletik og Motion
DEN
Klub
FIF Atletik og Motion
31
104
28:21
Micki Borgen Morell
Odense Atletik/ OGF
Odense Atletik/ OGF
DEN
Klub
Odense Atletik/ OGF
32
150
28:25
Simon Platz Schmidt
Sparta Atletik & Løb
Sparta Atletik & Løb
DEN
Klub
Sparta Atletik & Løb
33
5
28:29
Emil Lind-Holm
DEN
Klub
-
34
127
28:32
Mads Eskar
Sparta Atletik & Løb
Sparta Atletik & Løb
DEN
Klub
Sparta Atletik & Løb
35
106
28:42
Kasper Pontoppidan Jensen
Odense Atletik/ OGF
Odense Atletik/ OGF
DEN
Klub
Odense Atletik/ OGF
36
73
28:53
Nicki Andersen
Herning Løbeklub
Herning Løbeklub
DEN
Klub
Herning Løbeklub
37
4
28:55
Rasmus Kirketerp Buur Carlsen
Blovstrød Løverne
Blovstrød Løverne
DEN
Klub
Blovstrød Løverne
38
74
28:58
Carolien Millenaar
Herning Løbeklub
Herning Løbeklub
DEN
Klub
Herning Løbeklub
39
38
29:02
Lars Håkansson
Bagsværd Atletik Club
Bagsværd Atletik Club
DEN
Klub
Bagsværd Atletik Club
40
39
29:14
Theodor Bergenstof Gilhøj
Bagsværd Atletik Club
Bagsværd Atletik Club
DEN
Klub
Bagsværd Atletik Club
41
14
29:25
Monique Mechlenburg
Aarhus 1900 Atletik og Løb
Aarhus 1900 Atletik og Løb
DEN
Klub
Aarhus 1900 Atletik og Løb
42
23
29:35
Patrick O'Brien
adidas Runners Copenhagen
adidas Runners Copenhagen
DEN
Klub
adidas Runners Copenhagen
43
139
29:41
Casper van der Luijt
Sparta Atletik & Løb
Sparta Atletik & Løb
NED
Klub
Sparta Atletik & Løb
44
132
30:01
Josephine Thestrup
Sparta Atletik & Løb
Sparta Atletik & Løb
DEN
Klub
Sparta Atletik & Løb
45
80
30:08
Klara Hansen
HRC
HRC
DEN
Klub
HRC
46
19
30:17
Marie-Louise Jørgensen
Aarhus 1900 atletik og løb
Aarhus 1900 atletik og løb
DEN
Klub
Aarhus 1900 atletik og løb
47
157
30:20
Jacques Dehnbostel
Trongårdens IF
Trongårdens IF
DEN
Klub
Trongårdens IF
48
136
30:27
Lisa Joo Aklestad
Sparta Atletik & Løb
Sparta Atletik & Løb
NOR
Klub
Sparta Atletik & Løb
49
173
30:48
Camilla Balle Bech
Sparta Atletik & Løb
Sparta Atletik & Løb
DEN
Klub
Sparta Atletik & Løb
50
102
31:04
Karoline Ejby Stengaard
Odense Atletik/ OGF
Odense Atletik/ OGF
DEN
Klub
Odense Atletik/ OGF
1
2
»
Tidtagningen til dette event sker med brug af ST App Service. Der benyttes ikke chip-tidtagning til dette arrangement. Ved rettelser bedes du rette henvendelse direkte til arrangøren.
For spørgsmål angående resultater kontakt:
soren@dansk-atletik.dk